Obezite Tedavisi

Obezite Tedavisi

Obezite Tedavisi

BODRUM TÜRKİYE'NİN EN İYİ HER ŞEYİ KAPSAMLI KİLO VERME PROGRAMI

Obezite Cerrahisi Estetik İçin Değil, Sağlığınız İçin Doç. Dr. Murat Urkan Ücretsiz Danışmanlık Alın

Obezite Tedavisi Türkiye

Tüp Mide

Mide Balonu

Gastric Bypass

Türkiye’de En İyi Obezite Cerrahisi Tedavileri

Türkiye, plastik, rekonstrüktif ve estetik tedaviler için dünyada en çok tercih edilen ülkelerden biridir, Bariatrik Cerrahi, Mide Tüpü, Mide Balonu, Mide dahil olmak üzere obezite ve kilo kaybı tedavisi için en iyi klinik ve cerrah seçimlerimizi bulabilirsiniz. İzmir ve Ege Türkiye, Bodrum ve Muğla bölgesinde yaz tatili planlayan ziyaretçilerimiz olarak İzmir, Bodrum, Muğla, Fethiye, Marmaris ve İstanbul, Ankara ve Antalya gibi Ege Türkiye’sinde en iyi kozmetik ve estetik tedavileri nerede bulabileceklerini soruyorlar. .

OBEZİTE VE KİLO VERME TEDAVİLERİ

Obezite vücutta aşırı yağ birikmesi olarak tanımlanabilir. Dünya Sağlık Örgütü obeziteyi “vücutta hastalıklara neden olacak şekilde ve oranda anormal, aşırı yağ birikimi” olarak tanımlamaktadır.

OBESITY & WEIGHT LOSS TREATMENT
OBEZİTE VE KİLO VERME TEDAVİLERİ

Obezite tedavilerinde diyet, egzersiz, ilaç tedavisi ve cerrahi tedavi en sık kullanılan seçeneklerdir. Tedavide diyet ve egzersiz büyük rol oynar. Hastalar yaşam tarzını değiştirmeli, iyi bir beslenme eğitimi almalı ve bu konudaki yanlışları öğrenmelidir. Egzersiz hayatın bir parçası olmalıdır.

Yukarıdakilerin hepsi yeterli değilse, cerrahi seçenekleri düşünebilirsiniz. Obezite tedavisinin tamamen bir ekip işi olduğunu unutmamalısınız. Ekip ise endokrinoloji, genel cerrahi, psikiyatri, beslenme ve diyet uzmanlarından oluşmalı ve tedavi yönteminizi değerlendirip belirlemelidir.

En Yaygın Obezite Sorunları Ve Tedavi Yöntemleri

Gastric Sleeve (Tüp Mide)

Tüp Mide (Sleeve Gastrektomi) ameliyatı, tüm dünyada obezite ameliyatlarında cerrahi tedavi alanında birincil yöntemlerden biridir.

obezite tedavisi türkiye

Tüp mide ameliyatı mide hacminin küçültülmesi esasına dayanır. Anestezi altında karında herhangi bir kesi yapılmadan hastaya küçük deliklerden girilerek yapılan laparoskopik bir ameliyattır.

Midenin 2/3’ü alınarak mide hacmi küçültülür. Kalan mide hacmi 100-150 ml (1 çay bardağı), kabaca tüp şeklindedir. Midede darlık oluşmayacak veya mide duvarı fazlalığı kalmayacak şekilde mide nazogastrik tüp yardımı ile kalibre edilir. Ameliyattan sonra mide muz şeklini almaktadır ve hasta ideal kilosuna doğru ve kolay bir şekilde kavuşmaktadır.

Mide Baypası

“Mide Bypass” olarak da bilinen Gastrik Bypass, obezite cerrahi tedavisinde de en çok uygulanan ameliyatlardan biridir.

Gastrik Bypass ameliyatı mide hacmini küçülterek hastanın alabileceği gıda miktarını azaltmak ve gıdanın ince bağırsaktan çıktığı yolu kısaltmak esasına dayanır. Bu yöntem (Roux en Y Gastric Bypass (RYGB) ile mide hacmi yaklaşık 15-30 cc’ye düşürülerek besin alımı azaltılır.

Mide Kelepçesi Ameliyatı

Mide Kelepçesinde yemek borusu ile midenin birleştiği yerin yaklaşık 3-4 cm altına midenin çevresine pantolon kemeri benzeri bir bant yerleştirilir.

Duodenal Switch

“Biliopankreatik diversiyon cerrahisi” olarak da bilinen Duodenal Switch, oldukça emici ve kısmen hacim kısıtlayıcı bir ameliyattır.

Mide Balonu

Mide Balonu kontrollü zayıflama programları arasında uygulanması kolay bir yöntemdir. Endoskopistler tarafından da güvenli bir şekilde uygulandığı kabul edilmektedir.

Mide Balonu, vücut kitle indeksi 30-40 olan ve bu nedenle ciddi tıbbi problem geliştirme riski taşıyan, aşırı kilo nedeniyle tedavi edilemeyen tip 2 diyabetli, VKİ 40’ın üzerinde veya 35-40 arasında olup, bunu yapamayan kişilere uygulanabilir. ciddi tıbbi sorunları olduğu için zayıflatıcı cerrahiyi veya bu özelliklere sahip olmasına rağmen cerrahi müdahale istemeyen hastaları tolere edebilir.

Mini Mide Baypası (MGB)

Mini Gastrik Bypass ameliyatı RYGB ameliyatı gibidir ancak teknik olarak farklıdır.

OBEZİTE TEDAVİSİNDE NEDEN TÜRKİYE TERCİH EDİLMELİDİR?

Türkiye’nin obezite ve zayıflama tedavileri ve ameliyatları yapılan ülkelerden biri olarak görülmesinin birçok nedeni var. Örneğin, plastik cerrahi alanında kaliteli teknolojiler, kalifiye, deneyimli sağlık personeli ve dünya standartlarında cerrahlar, hoş iklimi ve tarihi mekanlarla dolu yumuşak bir denizi ile misafirperver bir ülke, uygun fiyatlar, geniş sefer seçenekleri (bir uçuş paketi ve oteller düşük oranlarda vb.

En önemli sebeplerden biri fiyatıdır. Hastalar, nitelikli personel ve doktorlardan iyi bir teknolojik hizmet ile düşük fiyatlarla yüksek kalitede tedavi alabilmektedir. İşlemleriniz Türkiye’de çok uygun fiyatlara yapılamaz. Tedavinizi yaparken güzel sahillerde dinlenebilir, tatil köylerinde dinlenebilir, güneşlenebilir, denizde serinleyebilirsiniz.

Obezite Tedavisinde Neden Ege Bölgesi Tercih Edilebilir?

Konum

Ege Bölgesi, eşsiz tarihi, kültürü, alışverişi ve plajları ile Avrupa’dan sadece birkaç saat uzaklıkta ve ana şehirlerde uluslararası havaalanlarına sahip olması sayesinde Avrupa’nın her yerine ulaşımı kolay, iyi bir stratejik noktaya sahiptir. Tarihi, kültürü, alışverişi ve deniz kıyısı düşünüldüğünde misafirler, Ege ve Akdeniz’in büyüleyici atmosferinin, tatil köylerinin ve sahillerinin tadını çıkarmak için uzun kuyruklar oluşturuyor.

Zamanlama / Süreç / Uçuş

Estetik ve kozmetik tedaviler için bekleme sırası yoktur. Tüm randevularınız ve tedavileriniz hızlı olacaktır. Tedavinin süresi klinik, doktor gibi pek çok faktöre bağlı olmakla birlikte, hastanede daha uzun süre kalmak masraflarınızı artıracaktır.

Bu nedenle, cerrahınız ve kliniğinizle her zaman iletişim kurabilir ve ziyaretler arasında süre ve ne kadar beklemeniz gerektiğini sorabilirsiniz. Bazen bir hasta olarak seyahat konusunda kararsız kalabilirsiniz, böyle bir durumda fotoğraflarınızı online konsültasyon için gönderebilirsiniz. Avrupa’dan Türkiye’ye uçuşlar birkaç saat sürer elbette, nereye uçtuğunuza göre değişir.

Fiyat

Obezite ve zayıflama tedavisi tedavileri için Türkiye’ye seyahat etmenin en büyük nedeni düşük fiyatlardır. Hastalar, Mide Tüpü (Sleeve Gastrektomi), Mide Balonu, vb. obezite ve zayıflama tedavileri aldıklarında bile tasarruf edebilirler.

Düşük işletme maliyetleriyle kaliteli sağlık hizmeti sunan düşük maliyetli çözümleri sayesinde İzmir, Dalaman, Bodrum ve Kuşadası’nın yanı sıra yüksek hava kalitesi, tarihi ve doğal güzellikleri ile Didim, Fethiye, Muğla da Türkiye’nin en çok ziyaret edilen şehirleridir. Farklı ülkelerdeki diğer birçok şehirle karşılaştırıldığında medikal turizm alanında akıllara kazınmaktadır.

MUĞLA VE EGE TÜRKİYE’NİN EN İYİ OBEZİTE CERRAHİSİ KLİNİKLERİ VE CERRAHLARI

Türkiye’de Tüp Mide, Mide Balonu, da dahil olmak üzere başarılı bir obezite ve kilo kaybı tedavisi arayanlar için, Bodrum tatiliniz sırasında veya doğrudan İzmir’de ve hatta Türkiye’de İstanbul’da olsun, içerdekilere göz atabilirsiniz. burada en iyilerini seçin.

İzmir, Muğla, Bodrum, Fethiye ve Ege Türkiye’nin yanı sıra İstanbul, Ankara ve Antalya’daki en iyi klinik ve cerrahları hizmet kalitesine, hasta yorumlarına, uygun fiyatlara, ünlü cerrahlara, teknisyenlere, uzmanlara özen göstererek bir araya getirdik. , ve terapistler. Ayrıca sayfanın alt kısmındaki formu doldurarak diş kliniklerinden ücretsiz konsültasyon alabilirsiniz.

Medical Group, dünya çapında misafirlerine kaliteli medikal tedaviler ve hizmetler, çok uygun fiyatlar ve her şey dahil sağlık paketleri ile sunan Türkiye’nin en popüler medikal turizm acentelerinden biridir. Her yıl yaklaşık 800’den fazla hastaya hizmet vermekte ve hem İzmir, Fethiye, Muğla, İstanbul ve Antalya’da tanınmış cerrahlar ile birlikte uluslararası akredite hastane ve kliniklerde, sağlık bakanlığı ve yerel yönetimlerin kontrolünde ameliyatları gerçekleştirmektedir.

Bodrum, Türkiye’de sağlık turizminde 10 yılı aşkın deneyime sahip olup, özellikle saç ekimi, estetik ameliyatlar ve kozmetik, diş tedavileri, obezite ve zayıflama tedavileri ve göz ameliyatları alanlarında binlerce hastanın tıbbi tedavilerini başarıyla tamamlamayı başarmıştır. – deneyimli profesyonellerden oluşan ekip.

Bodrum ayrıca VIP Havalimanı karşılama ve transfer, yatış işlemleri, kan testleri, anlaşmalı oldukları kaliteli otellerde konaklama, şehir turları, alışveriş gezileri, tercüme hizmetleri, sağlık raporları, sertifikalar, işlem sonrası düzenli kontroller, ilk ilaçlar, tam yemek servisi sunmaktadır. özel hastane, özel hastanede özel oda, tedavi ve bakım sonrası hizmetlerde ömür boyu takip.

Ücretsiz danışmanlık ve fiyat teklifi almak ve ayrıca değerli web sitesi ziyaretçimiz olarak %5 indirim almak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın ve Türkiye’de Mide Tüpü Balonunuz için Rezervasyon Yapın

Obezite ve kilo kaybı tedavisi için İzmir ve Ege Türkiye’deki Mide Tüpü, Mide Balonu,  dahil olmak üzere en iyi cerrah ve kliniklerden ücretsiz konsültasyon ve fiyat teklifi almak istiyorsanız, lütfen formu doldurun.

Formu gönderdikten sonra, kliniklerin sağlık ekipleri sizinle iletişime geçerek saç ekimi ve restorasyon planınız için tüm detayları, fiyat ve seyahat paketi bilgileri ile birlikte verecektir. Ayrıca değerli web sitemizin ziyaretçisi olduğunuz için %5 indirim kazanacaksınız.

Danışma

Hayatınızdaki önemli değişiklikleri ortaya çıkaran sizin kararlılığınızdır. Güvenli ve hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak obezite tedavisi seçeneklerini görüşmek için bizimle iletişime geçin.

Planlama

Daha sağlıklı bir yaşam sürmeye karar verdiğinizde, önünüzdeki her adımın rahatınızı sağlamak için eksiksiz bir şekilde planlandığından emin olmak için seyahat programınızı düzenliyoruz.

VIP Havaalanı Transferi

Her zaman yanınızdayız. Bodrum veya İstanbul’a varır varmaz, ekibimiz VIP lüks minivan filomuzla havalimanı karşılama ve yerel ulaşım ile ilgili tüm hususlarla ilgilenecektir.

Konaklama

Memnuniyetiniz ve rahatınız her şeyden önce gelir. Hem Bodrum Hem İstanbul’un kalbinde yer alan kendi otellerimizde hem de anlaşmalı olduğumuz diğer kaliteli otellerde ayrıcalıklı konaklama imkanları sunuyoruz.

Gezi Turları

Son derece çekiciliği ve büyüleyici harikaları ile Türkiye, size en eşsiz ve unutulmaz manzaralardan birini sunuyor ve unutulmaz bir tat almanıza yardımcı oluyoruz.

Ameliyat Sonrası Bakım

İşleminizin sonuçlarını ömür boyu korumanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, sizin için en iyi quarented hizmetleri sunuyoruz.

Our Doctor

Doç. Dr. Murat Urkan

Acıbadem Bodrum Hospital, Department of General Surgery, Muğla, Turkey

1980 yılında Konya’da doğan Doç. İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamlayan Dr. Murat URKAN, lise eğitimini Bursa Işıklar Askeri Lisesi’nde tamamlamıştır.

1998 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Askeri Tıp Fakültesi’ne başladı.

2004 yılında bu fakülteden tıp doktoru olarak mezun oldu. 2004-2005 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde pratisyen hekim olarak görev yaptı ve Samsun’da Sahra Tıp Fakültesi’nde üç ay kıta hekimliği eğitimi aldı.

2005-2007 yılları arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı 6. Ana Jet Üssü’nde (Balıkesir/Bandırma) Uçuş Doktoru olarak görev yaptı.

2007 yılında GATA Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda başladığı Genel Cerrahi uzmanlık eğitimini 2012 yılında tamamlamış ve aynı yıl Eskişehir Askeri Hastanesi’ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak atanmıştır. 2014 yılı Ağustos ayına kadar bu hastanede görev yapan Doç. Murat URKAN, 2014 yılı Ağustos ayında Hava Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik/Sağlık Şube Müdürlüğü’ne uzman tabip olarak atanmıştır.

2015 yılında GATA Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Daire Başkanı olarak atandı.

Nevin Baykent 2015 yılında Türk Cerrahi Derneği Kurul Sınavı, Sağlık ve Eğitim Vakfı Cerrahi Eğitim Bursu ve yurt dışı eğitim ödüllerini kazanmıştır.

Doç. Dr. Murat Urkan; 03.11.2018-03.05.2019 tarihleri ​​arasında TC Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezinde 6 ay aktif görev alarak böbrek nakli yeterlilik belgesini almıştır.

Ekim 2019 tarihine kadar Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Servisinde Uzman Hekim ve Organ ve Doku Nakli Koordinatörü olarak görev yaptı.

Doçent. Murat URKAN, Kasım 2019’da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atandı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çatısı altında Mart 2020’de Doçent ünvanını aldı.

Aynı kurumda Şubat 2021’de Böbrek Nakil Merkezi Ruhsatı alan Doç. Dr. Murat URKAN, Mart 2022’ye kadar Böbrek Nakli Uzmanı olarak görev yaptı.

Bu süreçte kadavra ve canlı vericiden böbrek nakli gerçekleştirdi. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği tarafından 2021 yılında kurul (yeterlilik) sertifikası ile sertifikalandırılmıştır. İleri düzeyde laparoskopik cerrahi eğitimi almış olan Doç.

Kitap bölümü yazarı olarak birçok ulusal ve uluslararası yayına katkıda bulundu ve bilimsel toplantılarda konuşmacı olarak yer aldı.

Mart 2022’de kurumundan ayrılan Doç. Murat URKAN, 29 Mart 2022 tarihinde Acıbadem Bodrum Hastanesi’nde göreve başladı.

Evli olan Doç. Dr. Murat URKAN’ın iki kızı vardır. İngilizce bilmektedir.

EN İYİ TIBBİ GEZİYİ BİZİMLE YAŞAYIN!

Burada Türkiye Medical Travel’da en yüksek kalitede hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz. Bilgi ve enerjimizi yılların deneyimi ile birleştiriyoruz.

Tıbbi prosedürler için yüksek maliyetleri ve uzun bekleme sürelerini unutun. İhtiyaç duyduğunuz her an uygun fiyatlarla tedavi edilmeyi hak ediyorsunuz. En yüksek standartlarla hayallerinizi gerçekleştirebiliriz.

HAYATINIZDA YENİ BİR BÖLÜM BODRUM VE İSTANBUL’DA OBEZİTE TEDAVİSİ İLE BAŞLAR

Obezitenin acı çekmesi gereken bir kader değil, tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu kabul etmemizin zamanı geldi. Obezite ve obezite ile ilişkili komorbiditeler hayatınızı önemli ölçüde riske sokar ve benlik saygınızı ve kendinizi algılama şeklinizi olumsuz etkiler. Obezite Bodrum Oysa bilin ki teninizde rahat hissetmek, aynadaki yansımanızla uyum içinde olmak, ideal kilonuza ulaşmak, ulaşamayacağınız hedefler değildir. BODRUM’da Tüp Mide Ameliyatı ile hayatınızın sağlıklı ve zinde bir sayfayı açmanız mümkün.

Obesity Treatment Bodrum

HAYATI DEĞİŞTİREN TEDAVİ: TÜRKİYE’DE MİDE TÜPÜ

Dikey Tüp Mide Ameliyatı olarak da bilinen Tüp Mide Cerrahisi, yiyecek porsiyonlarınızı kısıtlamak için midenizin yaklaşık %75’inin çıkarıldığı laparoskopik bir obezite cerrahisidir. İşlem sırasında midenize kılavuz ve ölçüm cihazı olarak kullanılan esnek bir tüp yerleştirilerek boyutunun büyük ölçüde küçültülmesi ve kalan kısımların zımbalanarak dikey tüp şeklinde (veya muz şeklinde mide) bir manşon oluşturulması sağlanır. Obezite Bodrum Tüp mide ameliyatı sırasında açlık hormonu ghrelin de ortadan kalktığı için daha uzun süre tok hissedecek, daha az aç hissedecek ve etkili bir hızlı kilo kaybı yaşayacaksınız.

Obezite Tedavisi Bodrum

SIKÇA SORULAN SORULAR

→Tüp Mide Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Tüp mide ameliyatı genel anestezi altında laparoskopik olarak yapılır, yani küçük kesilerle ameliyat olacağınız için ameliyat daha az zaman alacak, ameliyat yaranız daha hızlı iyileşecek ve içinde yürüyebileceksiniz. ameliyattan birkaç saat sonra. Tüp mide ameliyatının süresi yaklaşık doksan dakika ile iki saat arasındadır. Obezite Bodrum

 

İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Tüp Mide Ameliyatı için yatarak iyileşme süresi yaklaşık 1-3 gündür. Hastaneden taburcu olduktan sonra günlük rutininize geri dönmenizin en az 2 hafta süreceğini unutmayın ve ameliyattan sonra en az 4 hafta yorucu herhangi bir aktiviteden kaçınmanız şiddetle tavsiye edilir. Obezite BodrumTüp Mide Ameliyatı Sonrası Ne Kadar Kilo Verebilirim

Klinik araştırmalar, Tüp Mide Ameliyatının midenizin hacmini azaltarak tüketebileceğiniz yiyecek miktarını sınırlayarak etkili kilo kaybına neden olduğunu göstermektedir. Sonuçlar yaşam tarzı tercihlerine, yani düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenmeye göre farklılık göstermekle birlikte, hastaların fazla kilolarının %60 – %70’ini kaybettikleri en iyi sonuçların, hastaların cerrahın talimatlarını takip etmesi durumunda elde edildiği unutulmamalıdır. bir yıl içinde öneriler. Buna göre, diyet yönergelerini ve egzersiz planlarını uygularsanız, yaklaşık altı ila on iki ay boyunca haftada 0,9 – 1,8 kg kaybetmenizin beklendiğini söyleyebiliriz. Obezite Bodrum→ Tüp Mide Ameliyatı sonrası ameliyat sonrası diyet nasıldır?

Unutulmamalıdır ki, herhangi bir bariatrik cerrahi prosedürü gibi, Tüp Mide Ameliyatı da diyet alışkanlıklarında, yediğiniz besin miktarıyla veya sağlıklı beslenmenin bir parçası olarak sağlıklı besinler tüketip tüketmediğinizle ilgili ciddi değişiklikler gerektirir. ideal kilonuz Obezite Bodrum

Ancak tüp mide ameliyatı sonrası ameliyat sonrası diyetin nasıl olduğunu kısaca açıklayacak olursak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz: Ameliyattan sonraki ilk hafta kabızlık gibi ameliyat sonrası komplikasyonları önlemek için sıvı bir diyet uygulayacaksınız. , dehidrasyon veya bağırsak tıkanıklığı. Ameliyattan sonraki ikinci hafta şekersiz süt veya şekersiz beslenme shakeleri gibi tam sıvı tüketmeye başlayabilirsiniz. Ameliyattan sonraki üçüncü hafta diyetinize püre gıdaları ekleyebileceksiniz ve son olarak işlemden sonraki dördüncü hafta boyunca iyi pişmiş sebze veya tavuk gibi katı gıdaları diyetinize ekleyebileceksiniz. ve balık. Tüp mide hastasının düzenli yemek yemeye başladıktan sonra sağlıklı yemek yemesi, vitamin eksikliği yaşamaması veya yanlış yemek seçimlerinden kaynaklanan yetersiz kilo kaybı yaşamaması için çok önemlidir.

 

İçerik gizle
1 Obezite Tedavisi